Nová verzia Bitcoin klienta je tu!

Netrpezlivo očakávaná nová verzia 0.8 pôvodného (tzv. Satoshi) bitcoin klienta je už aj oficiálne vonku. Mala by podstatne zrýchliť sťahovanie blokov a synchronizáciu so sieťou. Ak ste doteraz sťahovali novú peňaženku a čakali na overovanie všetkých bitcoin transakcií v sieti niekoľko hodín, resp. dní (v závislosti od parametrov vášho počítača), s novou verziou sú to maximálne minúty a hodiny. Zo synchronizácie pri otváraní už používanej peňaženky sa stáva doslova niekoľko minútová záležitosť (tento čas závisí pochopiteľne aj od doby, kedy ste ju naposledy použili).

Práve zdĺhavé čakanie odrádzalo mnohých ľudí od používania tohto softvéru. Pri rôznych webových peňaženkách (napríklad Blockchain) možno po prihlásení okamžite realizovať transakcie. Online peňaženky sú vhodné najmä pre technicky menej zručných používateľov, mnohé funkcie v bitcoin klientovi totiž vyžadujú aspoň základné programátorské znalosti.

Druhou stranou bitcoin mince je fakt, že používaním originálneho softvéru sa nevystavujete riziku zneužitia vašich údajov (heslo, kľúčové slová, či šifrovací kľúč) druhou stranou, teda poskytovateľom tejto služby, a vašu peňaženku máte iba pod svojou kontrolou. Samozrejme to neznamená automatickú imunitu voči spywaru, keyloggeru, alebo inému škodlivému softvéru, ktorým sa zlodej môže dostať do vášho počítača.

Význam bitcoin klienta spočíva tiež v tom, že každým novým používateľom rastie sila celej siete a tým aj odolnosť voči potenciálnemu útoku a tiež sa zvyšuje rýchlosť synchronizácie pre iných. Preto ak máte čo len trochu väčší záujem o bitcoin, používanie tohto softvéru odporúčam.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: