Bitcoin kúpite aj poštou

Existuje viacero spôsobov ako možno získať bitcoiny – nákup v jednej z mnohých online zmenární na trhu (napríklad BitStamp, Mt.Gox), cez miestneho predajcu (localbitcoins), gamblingom, OTC trh – priama transakcia s konkrétnym, zväčša overeným predajcom, či priamo od vašeho známeho. Ani jeden z týchto spôsobov však nie je úplne anonymný.
Fiat peniaze do zmenárne, či pokerový server môžete poslať iba cez bankový účet, s lokálnym dílerom sa väčšinou musíte stretnúť a odovzdať mu hotovosť výmenou za bitcoiny, podobne na OTC.
No na európskom bitcoin trhu už niekoľko mesiacov funguje aj služba BTC4EURO.eu, prostredníctvom ktorej je možný anonymný nákup. Stačí poslať list na holandskú adresu, v ktorom bude eurová hotovosť. Do 24 hodín od doručenia by vám mal byť poslaný dohodnutý objem bitcoinov do vašej peňaženky.
Minimálna suma v bankovkách, ktorú možno poslať je 20 eur, maximálny limit je 240 eur. Na stránke je potrebné vyplniť formulár, kde zadáte požadovaný objem v euro a vašu bitcoin adresu. Po odoslaní obdržíte osobný kód, ktorý je potrebné zaslať v obálke spolu s hotovosťou.
Za anonymitu sa však platí. Okrem nevýhodnejšieho kurzu oproti online zmenárni (zhruba o 5% nevýhodnejší ako v Mt.Gox (platilo v čase písania tohto článku) je tu aj riziko posielania hotovosti listom. Preto BTC4EURO odporúča zásielku poistiť, čím sa však stráca vaša anonymita nie voči tretej osobe, ale predávajúcemu, keďže údaje odosielateľa by mali byť zrejme uvedené na listovej obálke.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: