GoldMoney uvažuje nad Bitcoin

Spoločnosť GoldMoney zvažuje integráciu niektorých služieb s Bitcoin. V klientskom prieskume sa okrem iného pýta, ako veľmi sa zákazníci zaujímajú o používanie Bitcoin v online transakciách a akú funkcionalitu by privítali: nákup kovov v Goldmoney s Bitcoin, využívať Goldmoney na uchovávanie Bitcoin v zabezpečenej peňaženke, alebo iné.

Ako podotýka Trace Mayer, GoldMoney nie celkom rozumie významu digitálnej meny na základe navrhovaných funkcionalít. To, čo by klienti, ktorí majú znalosti o Bitcoin, hlavne privítali, je možnosť nakupovať v Bitcoin a zároveň vyberať späť do svoje peňaženky. Toto je najistejší spôsob ako uchovať svoje investície, úspory pre pazúrmi
štátnych úradníkov. Tí totiž môžu hocikedy zmraziť váš účet alebo zhabať trezorové zlato. V prípade možnosti premeny kovu na Bitcoin a stiahnutia do vlastnej peňaženky o svoje úspory neprídete.

Zatiaľ sa nezdá, že by GoldMoney chcela pristúpiť až k tomuto kroku, skôr pôjde zrejme pomalším tempom. Tak, či onak, aj najväčší “zlatý chrobák” si veľmi dobre uvedomuje, kam sa svet peňazí uberá. Ak z hociakého dôvodu nepristúpia na plnú integráciu s Bitcoin, môže sa ľahko stať, že ich predbehne konkurencia. Toto je slobodný trh.

Aktualizácia: Ukazuje sa, že ľady v čiastočne zamrznutej zlatej vode sa pomaly začínajú hýbať. Nezisková organizácia GATA (Gold Anti-Trust Action Committee), zastrešujúca záujmy ťažobných spoločností, investorov, finančníkov, ale i individuálnych držiteľov vzácnych kovov a všetkých, ktorí rozumejú významu kovov ako nemanipulovateľných peňazí a uchovávateľa hodnoty, začala prijímať príspevky v digitálnej mene.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: